Projektowanie multimedialne:

Najlepiej czuje się w projektach multimedialnych, gdzie mogę wykorzystać wiele swoich możliwości. Grafikę komputerową, wzbogacam filmem, fotografią i animacją. W ten sposób powstaje projekt zawierający wszystko, co powinien posiadać skuteczny produkt promocji.

Fotografia to mój pierwszy zawód. Potem grafika użytkowa i mój rozwój wraz z nią, od projektów wykonywanych pędzlem, po komputer i rozwój oprogramowania. Jednocześnie pracuje jako video dokumentalista sztuki, a więc do moich zainteresowań dochodzi film.
Obecnie zajmuje się tworzeniem stron internetowych, one bowiem zawierają w sobie, grafikę, tekst, fotografię i film. Czyli wszystkiego, czym zajmowałem się i nadal lubię się zajmować.

Roman Puka


 wykład 6

Moje filmowanie

Moja prawdziwa miłość to film. Po kilku latach filmowania z pasją w 1990r. zostałem dokumentalistą w Lubelskim BWA oraz Galerii Labirynt. Lubiłem ten „fach” i myślę, że zyskałem pewno uważanie w artystycznym środowisku awangardy. Zdarza mi się z okazji otwieranych wystaw oglądać rejestracje mojego autorstwa. Dziesięć lat filmowania po 3 wystawy w miesiącu oraz klika festiwali dawałoby spore portfolio. Niestety nie dysponuje żadnymi filmami z tego okresu.


JA naglowki filmuje

Fotografia

Fotografią zajmuje się od lat siedemdziesiątych, to moja pierwsza miłość, jeszcze ze szkoły powszedniej.
Jeden obraz wart jest 1000 słów, bo przekazuje informacje natychmiast! By zrozumieć obraz, wystarczy jedno spojrzenie, by przeczytać 1000 słów potrzeba czasu. Słowa musimy zrozumieć, obraz pojąć emocjonalnie. Dlatego fotografia zawsze będzie niezbędnym w naszym życiu przekazem nastroju, emocji, światła.

Od lat zdarza mi się zauroczyć czymś pozornie nie istotnym, takim zwykłym, codziennym. Gdy mimo otaczającego mnie tłumu „zalega we mnie cisza”, wówczas wiem, że jestem w podróży! Znajduje się wewnątrz obrazu... Wtedy robię zdjęcia, próbuje uchwycić to, co unikalne, choć wiem, że to jest we mnie, a nie w otoczeniu. Jednak dzięki otoczeniu udaje mi się uchwycić to, wyjątkowe coś. Uchwycić i przekazać innym.

 


 Projektowanie stron www

Tworzenie strony wydaje mi się ciekawe i fascynujące, robiąc je, kreuje nowoczesną formę komunikacji, nie dostępną dla innych dziedzin projektowania. Tworze strony od 10 lat, wykorzystując wszystkie swoje możliwości. Strona internetowa to przekaz multimedialny fascynujący swą nową formą, zawierającą w sobie wszystkie możliwe media. Fotografię, film, animacje, dźwięk. Trzeba je umiejętnie zamknąć w spójną estetycznie i użyteczną całość.
Dysponuje hostingiem na potrzeby małych i średnich projektów. Proponuje projekty w technologi PHP, a także z wykorzystaniem CMS Joomla. Fotografię reportażową i produktu. Film promocyjny lub montaż z istniejących materiałów. Słowem wszystko, co skuteczna strona musi posiadać.


JA naglowkiSztuka

Moja sztuka to Gra w abstrakcję, czyli obraz wzajemnych relacji. Taki obraz powstaje w rezultacie wspólnego malowania. We współpracy ze mną, mojego partnera. Kim jest partner to jest sprawą otwartą. Oczywiście, mam swojego stałego partnera, ale też wspólny obraz jest obiektem sztuki komercyjnej. Możesz go kupić...


Współpraca 

Przez internet:

Strona internetowa może powstawać bez osobistego kontaktu! Często właśnie tak realizuje projekty. Jedynie tam gdzie w grę wchodzi sesja fotograficzna, potrzeba mi dostarczyć produkty bądź ja przyjeżdżam na jej realizację.

Formy prawne i podatkowe:

Najchętniej pracuje jako freelancer, ale także współpracuje ze studiami graficznymi, mogę więc współpracować wedle wszelkich zasad prawnych i podatkowych. Najlepiej ustalić to poprzez kontakt mailowy.

Wycena pracy:

Koszt projektu jest uzależniony od jego przeznaczenia, złożoności i efektu, jaki musi wywołać. Twórczość to produkt trudny do wycenianie i konkretnie można mówić o cenie tylko w wypadku projektów „powtarzalnych”. Jednak szczegółowa wycena jest możliwa dopiero po zapoznaniu się z Państwa potrzebami. Służy do tego formularz kontktowy>>